Мобільні технології у СКУД

Мобільні технології у СКУД

Сьогодні телекомунікаційні технології стрімко розвиваються, і те, що ще кілька років тому здавалося неможливим, зараз не викликає навіть подиву. Ця тенденція привела до стрімкого розвитку програмного забезпечення, яке використовується на мобільних пристроях – смартфонах, планшетах і подібних гаджетах. Ще недавні постійні користувачі стаціонарних комп’ютерів, все частіше віддають перевагу мобільним пристроям, які дають можливість використовувати функції ПК віддалено, в будь-який час і в будь-якому місці, де є покриття мережі, 3G або є WiFi.

Споживачі диктують свої правила і ринок змушений підлаштовуватися під їхні вимоги. Це відноситься і до ринку безпеки – зокрема до систем контролю і управління доступом (далі СКУД).

Сучасний розвиток мобільних технологій, особливо технологій NFC (Near Field Comminication) і BLE (Bluetooth Low Energy), дозволяє не тільки повноцінно використовувати смартфон користувача в СКУД, а й привносить нові можливості і функції, недоступні раніше.

Світові гіганти, такі як SALTO Systems, ніколи не відстають від сучасних тенденцій і створюють все нові й нові технології. Однією з таких технологій є мобільний ключ JustIN. До слова, на початку року це рішення отримало престижну нагороду «GIT Security Award 2016».

Мобільне рішення від SALTO може застосовуватися в будь-якому приміщенні де необхідний контроль доступу до дверей, її можна застосовувати на головних вхідних дверях, ліфтах, автостоянках, турнікетах, конференц-залах, номерах готелю і т.д. Передбачається два сценарії використання смартфонів користувачів в системах SALTO:

Додаток JustIN mSVN (мобільна Віртуальна Мережа SALTO).

Додаток мобільного ключа JustIN.

Тож ознайомимось з кожним сценарієм детальніше.

ЩО ТАКЕ JUSTIN MSVN?

 

Что такое JustIN mSVN?

Mobile SVN – інноваційна мобільна віртуальна мережа розроблена SALTO для бездротового оновлення права доступу користувача, використовуючи додаток JustIN mSVN, доступна для смартфону який підтримує технологію NFC.

Взаємодія між мобільним пристроєм і обліковим записом користувача збільшує продуктивність і гнучкість без нанесення шкоди безпеці. Оновлення карти доступу відбувається без потреби присутності користувача в деякій конкретній точці оновлення карти (центральний офіс, прохідна і т.п.). Також, не обов’язково мати постійне підключення до мережі з віддаленими контрольованими дверима, чи то автономний оффлайн контролер, чи то електронний замок – NFC чіп смартфона перезапише нові права доступу (надані адміністратором системи) прямо на карту користувача, на льоту, використовуючи технологію data-on-card і безпечні режими шифрування, доступні для MiFare і DESFare карт-ключів.

Тепер, що ж таке мобільний ключ JustIN.

JustIN Mobile використовує технологію Bluetooth Low Energy (BLE) для безпечної передачі даних між смартфоном і електронними замками та іншими точками доступу, оснащеними зчитувачами з антеною Bluetooth Low Energy. Зашифрований «мобільний ключ», створений в ПО системи доступу SALTO – ProAccess SPACE, надсилається на смартфон користувача «по радіоефіру» (Over the Air – OTA), оператором мобільного зв’язку який його підтримує.

Смартфон з встановленим додатком JustIN Mobile і пройшов процедуру обов’язкової реєстрації та верифікації користувача, отримує і розшифровує мобільний ключ – після чого користувачеві досить торкнутися іконки на вікні в смартфоні і піднести телефон до зчитувача, щоб відкрити двері. Одночасно з відправкою зашифрованого ключа, користувачеві можна відправити текстове повідомлення – наприклад, додатковими інструкціями, привітанням або зазначенням номера в готелі та періодом перебування.

Не дивлячись на те, що такий додаток досить простий, його неможливо продублювати, на відміну від механічних ключів та деяких застарілих RFID-технологій які не використовують належних алгоритмів безпеки.

Завдяки застосуванню сучасних технологій шифрування і захисту від клонування, додаток JustIN Mobile не тільки приносить новий рівень свободи при призначенні і управління правами доступу, незалежно від того, як далеко знаходяться користувач, але і забезпечує серйозний рівень безпеки!

Мобільні технології в СКУД

 

Мобільні технології у СКУД

Але це ще не все! SALTO не тільки намагаються крокувати в ногу з тенденціями ринку, вони і створюють ці тенденції. Саме таким проривом є технологія SALTO Clay, що стала за короткий час дуже популярною в Європі, а також, ще більш нова розробка – SALTO KS (Key as a service) – це унікальне рішення, яке дозволяє підвищити продуктивність малого бізнесу, де за основу взята комбінація хмарного сервісу з системами бездротових точок доступу від SALTO.

Далі ми б хотіли перерахувати складові цієї системи.

В основі системи web-ресурсне ПО Saltoks.com і мобільний додаток SALTO KS (Key as a service). Не важливо, яку операційну систему Ви будете використовувати, не важливо який пристрій, Ви зможете завантажити його безкоштовно на Ваш смартфон, зареєструватися використовуючи Web-браузер, і … почати працювати.

 

 

 

Створений Вами аккаунт на Saltoks дає можливість управляти доступом і відслідковувати переміщення співробітників або гостей, в приміщенні, а також використовувати охоронні функції або отримувати звіти.

Використовуючи web-інтерфейс створюйте та редагуйте профіль, відкривайте або закривайте доступ, призначайте точки і час доступу, створюйте користувачів і графіки роботи.

Далі йдуть технічні компоненти системи.

Шлюз, який з’єднує замки, циліндри або онлайн контролери з хмарою. Чудове рішення для орендованих приміщень, де немає можливості прокладати кабелі, свердлити, ламати стіни, а дуже потрібен повноцінний контроль доступу. Користувач просто додає необхідну кількість IQ-шлюзів і повторювачів, включає їх в розетку, встановлює точки доступу – електронні замки або циліндри, додає все це в свій аккаунт на Saltoks.com, і управляє цим господарством за допомогою ПК або мобільного додатка SALTO KS і свого смартфона.

І все без шуму і пилу.

Електронні замки або настінні зчитувачі

Використовуйте комбінацію електронних замків, циліндрів і настінних зчитувачів для управління доступом всередині будівлі і по всьому його периметру. Всі пристрої доступу оснащені бездротовими антенами SALTO Wireless, які отримують команди від шлюзів IQ і передають інформацію про свій стан назад в систему. Також всі пристрої доступу оснащені ретрансляторами Bluetooth Low Energy, що дозволяє Вам управляти доступом через мобільний додаток у вашому смартфоні оснащеному Bluetooth 4.0 і новіше.

Tag (брелок)

І нарешті, останній елемент системи – Ключ-брелок Tag – RFID мітка, виконана в сучасному дизайні, що забезпечує доступ для постійних користувачів офісу, де використовується дана система. Управління правами доступу, додавання або видалення ключів, знову ж таки, здійснюється за допомогою облікового запису на Saltoks.com.

Таким чином хмарна технологія Saltoks.com, web-ресурсне ПЗ SALTO KS, електронні замки і зчитувачі, оснащені технологіями SALTO Wireless і Bluetooth дають можливість управляти доступом у Вашому офісі віддалено, за допомогою мобільного девайса, з будь-якої точки світу, де є інтернет.

Наприклад, Ваш співробітник забув особистий ключ-брелок будинку і в терміновому порядку потрібно потрапити в офіс, а це ще й у вихідний день. Зазвичай, в таких випадках доводиться повертатися додому, як мінімум, а як максимум, взагалі відмовитися від ідеї потрапити в офіс в вихідний … Але з цією технологією Ви забудете про слово – неможливо. Адміністратор системи, може відправити онлайн ключ зі свого мобільного на мобільний своєму забудькуватому співробітнику, а він, у свою чергу, відкриє офіс за допомогою свого смартфону.

Все дуже просто, чи не так?

Сучасні технології приносять в життя і бізнес все більше мобільності, гнучкості та безпеки. Вони створюються людьми і для людей. Подібні розробки націлені на ваш комфорт і успіх вашого бізнесу. Саме про це, вже подбали SALTO Systems і ваші покірні слуги – Smart Security.

Останні новини

13.10.2020

СКУД. Скорочення часу передачі облікових даних.

12.08.2020

SALTO Systems. Досягнення в області екологічної безпеки.